DJ czy zespół grający na żywo?

Jest to często dylemat przyszłych małżonków, którzy muszą wybrać pomiędzy zespołem a DJ-em. Muzyka na weselu pełni chyba najważniejszą rolę i co ważne, musi być naprawdę dobra. Kawałki przy których nie da się tańczyć lub wokalista, który nie potrafi śpiewać to najgorsze, co może się przytrafić. Przy złej muzyce impreza padnie szybciej, niż ktokolwiek przewiduje. Dlatego zarówno DJ-a, jak i zespół muzyczny należy dobrze sprawdzić, a kwestia kto lepszy – to już jest zupełnie co innego. Poniżej przedstawimy plusy i minusy – może to będzie pomocne w podjęciu ostatecznej decyzji.

DJ

DJ na pewno będzie dobrym wyborem dla osób, które lubią bawić się przy oryginalnych piosenkach. Nie każdy lubi, gdy ktoś wokalnie niszczy jego ulubiony utwór. Dlatego też dzięki DJ-owi oszczędzimy swoim uszom fałszowania i nie do końca dobrze zgranych melodii. Co więcej, DJ może puszczać praktycznie wszystko, co sobie tylko zażyczymy i to na pewno jest ogromny plus. Rodzina, przyjaciele często na przyjęciu weselnym proszą o konkretne piosenki ze specjalną dedykacją – z DJ-em jest taka możliwość. Przy dokonywaniu wyboru warto też zwrócić uwagę na wielkość sali. DJ nie potrzebuje zbyt dużo miejsca i raczej nie występują problemy z nagłośnieniem. Minusem może być to, że DJ nie zawsze będzie też wodzirejem i nie każdy poczuwa się do zabawiania gości czy prowadzenia oczepin. Warto więc zapytać o to wybranego DJ – na weselach przeważnie prowadzi się zabawy i zachęca gości do tańca i dobrze, aby DJ też to robił.

Zespół muzyczny

Są wśród nas zwolennicy muzyki na żywo i tego nic nie przebije. Muzyka na żywo nadaje specyficznego klimatu imprezie i tradycyjne wesela swego czasu tylko z taką muzyką się organizowało. W związku z tym dużo osób do muzyki na żywo na weselach jest po prostu przyzwyczajonych. Zespół porywa ludzi do zabawy, śpiewane są piosenki, przy których można się wytańczyć. Zespół prowadzi też oczepiny i to jest standardem. Należy na pewno zwrócić uwagę na wielkość sali, bo zespół zajmuje trochę miejsca – średnio liczy nawet po 6 osób. Patrząc na odpowiednie nagłośnienie zaleca się, aby na sali był podest. Jeśli sala będzie za mała – muzyka może nie nieść się dobrze i możemy nie rozumieć nawet słów śpiewanych przez wokalistę. Dlatego próba w danym lokalu to dobre rozwiązanie. Pamiętajmy, że DJ-a czy muzyków liczy się jako goście weselni – w przypadku zespołu to jakieś 4-6 osób więcej do listy.