Pomysły na bukiet ślubny

Panna Młoda zawsze dokładnie wybiera dodatki do swojej ślubnej stylizacji. Dużo zależy od tego, jaka jest suknia Panny Młodej – princesska, rybka, w kształcie litry „A”, koronkowa, satynowa, delikatnie czy mocno zdobiona. Do danego typu sukni dobierana jest kolejno odpowiednia fryzura oraz oczywiście bukiet ślubny, który również mocno przyciąga wzrok. Jednak we wszystkim trzeba zachować równowagę i dobry smak, aby całość prezentowała się pięknie. Dlatego warto wiedzieć jakie są teraz trendy i propozycje, jeśli chodzi o kwiaty i ich kompozycje.

Klasyczny bukiet

Kompozycja z żywych kwiatów w okrągłym kształcie to jeden z najbardziej klasycznych i często wybieranych przez Panny Młode bukietów ślubnych. Jeśli chodzi o kolorystykę, to dużo pań decyduje się na kolory pastelowe, brudne róże, lekkie fiolety i delikatne zielenie. Są to kolory bezpieczne, cały czas aktualne, ale też przy tym bardzo ładne. Często pasują do delikatnego makijażu Panny Młodej i całej stylizacji. Coraz modniejsze jest jednak dodawanie do tych pastelowych barw mocniejszych, pojedynczych akcentów – kwiatów mocno fioletowych, w kolorze fuksji, granatu. Takie pomieszanie kolorów bardziej przyciąga wzrok, bukiety są bardziej wyraziste. Najbardziej pożądane kwiaty to róże, piwonie, hortensje.

Dodatki

Same kwiaty w bukiecie to nie wszystko. Obecnie dużą wagę przykłada się do dodatków oraz roślin takich jak wrzosy czy lawenda. Pojedyncze łodygi stanowią piękny dodatek do całości, a bukiet dzięki temu nabiera barw i charakteru. Dodanie zaś trawy, mchu jest typowe dla bukietów w stylu rustykalnym. Panny Młode decydując się na taki motyw przewodni wesela, często wybierają bukiety zrobione z polnych kwiatów, z których wyłaniają się nawet źdźbła trawy. Są to bukiety nietypowe, jednak bardzo piękne, lekkie. Tych samych kwiatów można też użyć do wianka, który widoczny jest na głowach Panien Młodych coraz częściej.

Propozycje bukietów

Bukiet dla jesiennych Panien Młodych może być przyozdobiony koralikami, liściem kasztanowca, samymi kasztanami, jak również jarzębiną. Ciepłe i modne kolory sprawią, że bukiet idealnie wkomponuje się w krajobraz.

Bukiet dla zimowych Panien można skomponować klasycznie z róż z dodatkiem gałązek drzew iglastych oraz oszronionych szyszek.

Najbardziej modne w ubiegłym sezonie, szczególnie dla wiosennych i letnich Panien Młodych, były okrągłe bukiety skomponowane między innymi z róż, goździków, hortensji, a także gipsówek. Warto też pomieszać jeden rodzaj kwiatów z gipsówką, zaś łodygę obwiązać delikatną wstążką w pastelowym odcieniu. Taki bukiet w całości prezentuje się bajkowo.