Praca zamiatarki drogowej w ciężkich warunkach

Zamiatarki pracują w terenie każdego dnia przez wiele godzin. Wyjeżdżają one na ulice miast już wczesną wiosną i pozostają tam aż do późnej jesieni. Jedyną przeszkodą dla ich pracy są duże mrozy i zalegający na ulicach śnieg. Każda pojedyncza zamiatarka, która jest przeznaczona do pracy w mieście oczyszcza teren przez 8 godzin tak, aby pozostawić czyste nawierzchnie takie jak ulice, ścieżki spacerowe, rowerowe, deptaki, place, alejki, torowiska czy przystanki autobusowe. Zamiatarka jest maszyną, w przypadku której można zmodyfikować bardzo wiele parametrów samego procesu oczyszczania. Dzięki temu operator może tak ustawić maszynę, aby dopasować ją do konkretnej nawierzchni.

Czy operowanie zamiatarką jest trudne?

Może być o tyle trudne, że wymaga od operatora, aby jednocześnie skupił się na manewrowaniu pojazdem, jak i na samym procesie oczyszczania. Z tego też względu prędkość podróżna tych maszyn nie jest zbyt wielka. W przypadku modeli kompaktowych może to być zakres maksymalnej prędkości 80-50 km/h. Wielu producentów wprowadziło różnego rodzaju udogodnienia w swoich modelach zamiatarek tak, aby poruszanie się nimi po mieście nie było takie trudne. Jest to na przykład mechanizm skrętu z ramą przegubową. Mechanizm ten umożliwia wejście w ciasny skręt na ograniczonej przestrzeni. Przydatnym patentem jest też hydrostatyczny układ kierowania czterema kołami, a także wyposażenie zamiatarki w kamerę cofania czy komputer pokładowy.

Specjalny system sterowania pojazdem w jednej dźwigni

Jest to jeden z najnowocześniejszych patentów. Operator może za pomocą jednej dźwigni sterować całym pojazdem, jak również wykorzystywanym osprzętem sprzątającym. Dźwignia połączona jest ze specjalnym ekranem ledowym, na którym wyświetlane są wszelkie najważniejsze parametry związane z obsługą maszyny. Dzięki takiemu rozwiązaniu operator może w znacznie większym stopniu skupić się na samym procesie oczyszczania.

 

W szczególnych przypadkach konieczna może okazać się naprawa zamiatarek. Może ona dotyczyć zarówno osprzętu jak i części pojazdu. Naprawa zamiatarek może oznaczać konieczność wymiany zużytych części na nowe. Jeśli chodzi o poszczególne elementy osprzętu, stosowanie szczotek obrotowych jest pewnym standardem. Szczotki są tak naprawdę najistotniejsze, ale nie tylko one warunkują optymalne oczyszczenie każdej nawierzchni. Bardzo przydatnym elementem osprzętu jest myjka ciśnieniowa. Jeśli dodatkowo jest ona wyposażona w specjalną pompę wysokociśnieniową to możemy mówić o naprawdę dobrym narzędziu do usuwania rozlanych cieczy o dużej oleistości, różnych substancji chemicznych czy zaschniętych w zanieczyszczeń.

https://www.terbergmatec.pl/

Dodaj komentarz