Jak wybrać fotografa na wesele?

Gdy znajdziemy piękną salę, świetny zespół muzyczny lub DJ-a to czas rozglądnąć się za dobrym fotografem ślubnym. Warto pamiętać, że fotografia ślubna jest bardzo specyficzna i charakterystyczna, dlatego należy wybrać taką osobę, która w tego typu fotografii się specjalizuje. Jeśli chcemy mieć piękne zdjęcia, to na pewno kuzyn z aparatem nie wystarczy. A jak wybrać dobrego fotografa na nasz ślub?

Sprawdź portfolio

Jest to tak naprawdę rzecz podstawowa. Każdy fotograf ma inny styl pracy, robienia zdjęć, ujęć, także warto zobaczyć, co wybrani przez nas kandydaci mają do zaoferowania. Nie każdego styl się nam spodoba, dlatego taka weryfikacja jest konieczna. Portfolio danego fotografa można przeważnie sprawdzić na jego stronie www lub blogu. Jeśli nie ma zdjęć – warto o nie poprosić.

Umów się na rozmowę

Zawsze warto się spotkać z fotografem i porozmawiać na temat tego, od kiedy zdjęcia będą wykonywane, czy będą obejmowały także przygotowania do ślubu, czy tylko ceremonię i przyjęcie. Z rozmowy już uda nam się wywnioskować, jakim typem osoby jest fotograf i jakie ma podejście do swojej pracy. Dlaczego jest to ważne? Bo fotograf swoją osobą, uśmiechem może sprawić, że Państwo Młodzi nie będą się aż tak denerwować, a zdjęcia wyjdą bardziej naturalnej. Warto mieć na uwadze to, że nawet najlepszy fotograf nie zrobi pięknych zdjęć, kiedy ich bohaterowie będą smutni, spięci czy mocno zdenerwowani. Emocje można uchwycić na zdjęciach, więc dobrze jest się choć trochę wyluzować i uśmiechnąć – w końcu to dzień, w którym należy się cieszyć chwilą, celebrować ją.

Sesja ślubna

Zdjęcia w dniu ślubu to jedno, ale trzeba też pomyśleć o sesji ślubnej, na którą para umawia się z fotografem zazwyczaj już po ślubie. Fotograf może zaproponować ciekawe miejsce do takiej sesji, ale warto oczywiście przekazać mu swoje oczekiwania co do tego, co chcemy osiągnąć, jaki efekt uzyskać. Zawsze warto też kierować się doświadczeniem fotografa jeśli chodzi np. o godziny wykonywania takich sesji. Latem niekiedy zaczyna się sesję ok. godz. 19:00 czy 20:00, aby zrobić piękne ujęcia na tle zachodzącego słońca.