Parkiet wesela pełen wirujących par

Są wesela, na których goście tańczą dużo, a są takie na których na parkiecie można znaleźć tylko kilka par. Od czego to zależy? Jak porwać gości weselnych, by dobrze się bawili w trakcie przyjęcia weselnego?

W zasadzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie dlaczego na jednych weselach goście tańczą, a na innych nie. Składa się na to kilka elementów. Przede wszystkim znaczenie mają sami zaproszeni goście, są ludzie, którzy lubią tańczyć i chętnie będą to robić, a są tacy, którzy potrzebują odpowiedniej zachęty, aby zapełnić parkiet. Nie ma się co oszukiwać istotnym elementem jest też poziom alkoholu we krwi, im więcej szumi go w żyłach tym chętniej goście wychodzą na parkiet. Dlatego z pewnością można założyć, że im później w wesele, tym więcej gości pojawi się na parkiecie. To co istotne to także odpowiedni dobór repertuaru do zaproszonych gości. Przede wszystkim znaczenie ma tutaj wiek, bo osoby starsze chętniej będą się bawiły to polek, walców oraz przebojów z ich czasów, natomiast dla młodszych z pewnością lepszym rozwiązaniem będzie współczesna muzyka i radiowe hity. Warto też zauważyć, że to jest wesele i nawet jeśli goście na co dzień wybierają zupełnie inny rodzaj muzyki, to w trakcie wesela będą spodziewali się typowych, tradycyjnych weselny utworu. Zatem chcąc, aby goście chętnie przebywali na parkiecie trzeba wybrać zespół, który swoim repertuarem łączy wszystkie te kwestie, czyli zespół taki jak – Verva Band zespół w małopolsce. Warto także przed zamówieniem konkretnego zespołu na wesele przekonać się jak bawią się przy nim goście oraz jaki głos ma wokalista. Zespoły często na własnych stronach mają filmiki oraz nagrania swoich wykonań utworów, dlatego warto je przesłuchać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Ważne jest, żeby orkiestra była zgrana i by wokalista nie fałszował, bowiem tragiczne wykonania utworów także mogą powodować, że goście niechętnie będą wychodzili na parkiet. Kolejnym istotnym elementem jest długość tzw. setów, czyli piosenek granych między od przerwy do przerwy. Sety powinny być na tyle długie by goście zdążyli się już nieco zmęczyć tańcem, a jednocześnie nie na tyle długie by schodzili z parkietu wyczerpani. W praktyce lepiej, żeby goście byli bardziej zmęczeni, niż aby mieli poczucie, że zespół gra za krótko, co niestety częściej się zdarza.

Dlatego ważne jest przed dokonaniem wyboru zapoznać się z opiniami o zespole, wówczas mamy niemal pewność, że poderwie on naszych gości do tańca.