Na wesele jako gość

Wiele osób uwielbia wesela. To czas, kiedy wraz z najbliższymi można porozmawiać, pobawić się, potańczyć, zjeść coś dobrego, ale też zobaczyć osoby, z którymi od dawna nie miało się kontaktu. Na weselach panuje radosna atmosfera, która jest jednocześnie niepowtarzalna. Chwile wzruszeń, pełne łez i śmiechu. Nie ma nic lepszego, niż dzielenie się szczęściem z rodziną i przyjaciółmi. To, jak wiele przygotowań stoi po stronie Państwa Młodych to jedno, ale też goście muszą się odpowiednio do tego dnia przygotować i nie należy zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę.

Poniżej przedstawiamy mini poradnik, dzięki któremu wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik.

1.Dobry wygląd to postawa, ponieważ dodaje nam pewności siebie, poprawia nastrój. Jest tylko kilka okazji, kiedy można założyć piękną sukienkę, garnitur, dlatego warto ten dzień pod tym kątem wykorzystać. Jeśli chodzi o garnitury dla panów to królują teraz te dobre skrojone i dopasowane garnitury w kolorze granatowym, czarnym oraz w paski lub kratkę. Wybór zależy od indywidualnych upodobań. Jeśli zaś chodzi o sukienki to tutaj fasonów i kolorów nie brakuje. Nie ma jednego, najlepszego kroju, który dominuje. Sukienkę należy dobrać do swojej sylwetki. Panie w większości decydują się na sukienki do kolan, jednak zdarzają się też te do ziemi. Bardzo modne jest również łączenie rozkloszowanej spódnicy z elegancką koszulką i taki zestaw można zauważyć na weselach. Aby wybrać odpowiedni strój dobrze jest udać się na zakupy miesiąc czy nawet dwa przed planowaną ceremonią.

2.Dojazd do miejsca zaślubin to również kwestia dość ważna. Z racji tego, że przeważnie mamy ze sobą sporo rzeczy, między innymi prezenty, sukienkę i buty na przebranie, płaszczyk czy kurtkę kiedy jest zimniej, to warto jechać na ślub samochodem. Wizja jechania autobusem nie jest zbyt zachęcająca, a też nie zawsze jedzie na wesele ktoś z okolicy, z kim można by się było zabrać. Dlatego, jeżeli nie mamy samochodu w ogóle lub akurat nie możemy z niego skorzystać, to warto samochód wypożyczyć. Dobrą wypożyczalnią jest ta www. Płatność opiera się na ilości dni, na które wynajmujemy auto, a nie na przejechanych kilometrach. Dlatego, jeśli wesele odbywa się daleko od naszego miejsca zamieszkania, to ta opcja będzie pasowała idealnie.

3.Z odpowiednim wyprzedzeniem warto też pomyśleć o prezencie dla Państwa Młodych. Jeśli wiemy czego sobie życzą, to zadanie jest ułatwione. Jeśli nie wiemy, to lepiej jest dać kopertę, a do niej dodatkowo jakiś upominek. Dużym powodzeniem cieszą się porcelanowe kubki z napisem „żona” i „mąż” lub ręczniki, poduszki z takimi właśnie nadrukami. To bardzo miły akcent.