Jak wyczarować magiczny mydlany świat? Akcesoria do dużych mydlanych baniek

W poprzednim artykule dotyczącym mydlanych baniek pisaliśmy o tym, jak samodzielnie zrobić płyn do nich, by były super duże i trwałe. Tym razem przyjrzymy się akcesoriom, które sprawiają, że przybierają niezwykłe, magiczne kształty..

 

 

CZARODZIEJSKA RÓŻDŻKA

 

Kiedyś, w zamierzchłych (lub nie tak bardzo 😉 ) czasach naszego dzieciństwa do zabawy w mydlanym świecie wystarczył zwykły, plastikowy patyczek z obręczą, najczęściej kupowany w zestawie z magicznym płynem. Co bardziej ambitni tworzyli również własne narzędzia, pozwalające na osiąganie przez bańki większych rozmiarów lub ciekawych form.

 

Dziś mamy dostęp do niezliczonej ilości gadżetów do puszczania baniek, które pozwalają nam popuścić wodzy fantazji i stworzyć niesamowite mydlane widowiska, nawet w naszym domowym zaciszu, czy też w osiedlowym parku. Nie mówiąc już o profesjonalnych teatrach specjalizujących się w pokazach z mydlanymi bańkami, które zapierają dech w piersi swoim pięknem i porażają niezwykłą, mydlaną siłą wyobraźni. Jeśli dodać do tego jeszcze taniec i muzykę to otrzymujemy niezapomniane show. (Zainteresowanych odsyłamy do naszego artykułu SZTUKA BANIEK MYDLANYCH)

 

MOTYLEK, OBRĘCZ, SZNUREK A MYDLANE BAŃKI

 

O jakich gadżetach przede wszystkim mowa? Ze względu na szeroki wybór, jaki obecnie oferują sklepy specjalizujące się w tego typu akcesoriach, bardziej zasadnym pytaniem byłoby: O jakich gadżetach nie może być mowy?” 😉 Bowiem ograniczenia w tej kwestii praktycznie nie istnieją. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to bardziej fantazyjnych narzędzi, dzięki którym możemy wyczarować z baniek różnorakie kształty ku uciesze najmłodszych i nie tylko.

 

Do najpopularniejszego repertuaru bańkowych gadżetów należą różnego rodzaju obręcze, najczęściej w kształcie motylków, a także sznurki przy pomocy jakich możemy „posłać w świat” mydlany uśmiech, lub ogromne bańkowe okulary przez które spojrzymy na otaczającą nas rzeczywistość od zupełnie innej strony.

 

Dla tych którzy szukają dla swoich pociech jeszcze pełniejszych wrażeń, wymyślono specjalny przyrząd przy pomocy którego możemy zmieścić całego człowieka w bańce mydlanej. Jeśli będzie wystarczająco duża wejdzie do niej nawet kilka osób. W 2013 roku w Krakowie padł rekord Guinnessa liczby osób umieszczonych w pojedynczej bańce mydlanej – wynosił on aż 192 osoby! 😉

 

BEZ PŁYNU DO MYDLANYCH BANIEK ANI RUSZ! 

 

Nie zapominajmy jednak także o głównym składniku naszej zabawy, jakim jest płyn do mydlanych baniek. Aby zabawa przy pomocy akcesoriów była naprawdę efektowna, warto zaopatrzyć się w płyn o wysokiej jakości recepturze, pozwalający na to, by banieczki nie tylko były duże, ale też by jak najdłużej unosiły się w powietrzu. Zwykły płyn bowiem, przygotowany domowym sposobem, nie zawsze może zagwarantować nam tak piorunujący efekt. Autorski płyn możecie m.in znaleźć w sklepie TUBAN, pod tym adresem: www.tuban.pl/pol_m_PLYN-DO-BANIEK-1072.html, a także w wielu innych, podobnie zresztą jak same akcesoria..

 

Tylko wyposażeni w magiczną miksturę oraz akcesoria możemy wyruszać na podbój mydlanej krainy! 😉