Jakie kwiaty wybrać na walentynki lub dzień kobiet?

Nie od dziś wiadomo, że kwiaty posiadają symbolikę, która może mieć znaczenie dla osoby obdarowywanej lub obdarowującej. W dzień kobiet spotkamy straganiki z wystawionymi tulipanami. W walentynki zewsząd będą nas otaczać róże. Czy to właśnie tymi utartymi szlakami powinniśmy się kierować podczas różnych okazji? Sprawdźcie!

 

Symbolika kwiatów

Kwiaty same w sobie podarowane drugiej osobie symbolizują podziękowania, gratulacje, czy też przeprosiny. Jednak jak można łatwo zauważyć, podczas różnych okazji, często przewijają się jedne i te same gatunki kwiatów. To dlatego, że poszczególne kwiaty mają swoje znaczenie już od dawna. Pamiętajmy jednak, że mimo symboliki, jaka kryje się za konkretnym gatunkiem, albo kolorem kwiatu, najważniejsze co powinniśmy mieć na uwadze to preferencje osoby obdarowywanej. Często posiada ona swoje własne upodobania, które powinny przesądzać o doborze idealnych kwiatów na konkretną okazję.

 

Walentynki

Kwiaty podarowane w dniu walentynek to cudowny prezent, który może zostać wręczony zarówno stałej partnerce, jak i osobie, w której się skrycie podkochujemy. Często to właśnie w ten dzień dowiadujemy się, że dla kogoś znaczymy coś więcej, niż moglibyśmy przypuszczać. Dlatego właśnie idealnym rozwiązaniem w ten dzień jest zamówienie kwiatów na dowóz. Tak wysłana walentynka (z dołączonym liścikiem wyjaśniającym od kogo mogą być kwiaty) na pewno zaskoczy nie jedną kobietę. Ale co do najważniejszej kwestii… Czy owa walentynka składać się musi z czerwonych róż?

 

Miłość ukryta w kwiatach

Czerwień to oczywiście kolor niezwykle głęboki. Symbolizuje on miłość, która jest bardzo silnym uczuciem. A róże? Same w sobie oznaczają miłość i przyjaźń. Jeśli są czerwone, to faktycznie możemy mówić o niemal namiętności, czy pożądaniu. Jednak tylko gdy są wręczane drugiej połówce. Możemy bowiem podarować je rodzicom, czy rodzeństwu, albo przyjaciołom – wtedy oznaczać będą silną przyjaźń. Na walentynki również świetnym rozwiązaniem okażą się róże w kolorze… różowym! Oczywiście symboliką ponownie jest miłość.

 

Skoro już okazuje się, że róże na walentynki to szlak utarty i wszystkim znany, to może by tak zaszaleć z czymś innym? Gwarantujemy, że dostarczenie kwiatów na dowóz, które będę różnić się od znanych już banałów, wywoła w osobie obdarowywanej same pozytywne uczucia. Jednym z pewników, które sprawdzą się w ten dzień, są tulipany! I to wcale nie w kolorze czerwonym. Oczywiście można, ale równie ciekawym pomysłem jest wybór kolorów pastelowych takich, jak róże, czy biele.

 

Dzień Kobiet

8 marca to dzień, który kojarzy się przede wszystkim z tulipanami. Podczas tego święta wręczane są one osobiście przez najmłodszych chłopców i mężczyzn. Kwiaty na dowóz w tym dniu również prężnie funkcjonują. Jednak czy kobiety zaskakiwane są jedynie żółtymi tulipanami?

 

Warto zaznaczyć, że jeśli w tym dniu podarujemy ukochanej kwiaty o wyrazistym czerwonym kolorze (szczególnie róże i tulipany), to najprawdopodobniej zostanie to odebrane jak wyjawienie gorących uczuć do kobiety. Możemy również zdecydować się na goździki, których popularność ani trochę nie słabnie w tym okresie. Szczególnie jeśli chcemy zachować czerwone róże dla tej jedynej. Wtedy możemy obdarować mamę, koleżankę, czy babcię goździkami lub liliami.